Yapı Lider Kimya kaliteli ürün anlayışından taviz vermiyor

Ürün ve kalite geliştirme konusunda istikrarını koruyan Yapı Lider Kimya, 2017 yılında ürün çeşitliliğini artırmayı hedefliyor.

 

Başta yumuşak mobilya sektöründe kullanılan PO-MAX sünger yapıştırıcısı ürünüyle birçok sektörde tercih edilen bir marka olan Yapı Lider Kimya, Interzum fuarına ilk katılımını gerçekleştiriyor. Yapı Lider Kimya Satış ve Pazarlama Müdürü Samed Altıntaş, fuarda mobilya ve yatak üreticisi firmalarına uygulamada pratik, seri ve kaliteli hammaddeleri, sağlığa zararsız ürünler olarak hazırlayıp uygun maliyetlerle sunmayı hedeflediklerini ifade etti.

 

Could you inform us about the establishment, development and corporate structure of your company? 

2005 yılında küçük bir üretim atölyesi olarak kurulan Yapı Lider Kimya, üstün tecrübesi, müşteri odaklı çalışma anlayışı ve geliştirdiği ürünlerle kısa sürede sektörün önde gelen firmalarından birisi olmuştur.

 

Can you detail us your product portfolio? Which sectors have you been operating

Başta yumuşak mobilya sektöründe kullanılan PO-MAX sünger yapıştırıcısı, inşaat, otomotiv, izolasyon ve ayakkabı sektörlerinde de tercih edilen öncü bir marka haline gelmiştir.

 

Can you inform us about your R&D studies? What are your main principles at production process?

Yapılan Ar-Ge faaliyetleri neticesinde yanmama özelliği kazandırılarak yapıştırıcının sprey tabanca ile uygulanabilme ve geniş üretim hatlarında kullanabilme kolaylığı sağlanmıştır.

 

Do you have any quality certificate, quality management system applied on your production? What makes you different from your competitors?

Dünya standartlarında üretim alanına uygun yapısıyla kalite kontrol sistemli modern üretim ekipmanlarına sahibiz. İnovasyon, Ar-Ge ve markalaşma gibi temel kavramları ile yenilikçi ürün geliştirme, mevcut ürünleri geliştirme ve yeni projeler oluşturma gibi konularla fark sağlayarak rakiplerimizin daima önünde yer almayı planlıyoruz. Ayrıca dünyanın neresinden olursa olsun gelen taleplere anında cevap vermek, oluşabilecek sorunları önceden öngörmek ve ona göre hareket edip çözüm üretmek bizleri rakiplerimizden ayıran en büyük özelliktir.

 

Can you talk about your foreign trade? Which countries do you do business with?

Avrupa, Asya ve Afrika başta olmak üzere dünyada 30’dan fazla ülkeye güncel ihracatımız bulunmaktadır.

 

Have many times have you been attending Interzum Köln? Can you talk about the products you will display at the fair?

Interzum fuarına Yapı Lider Kimya olarak ilk kez katılıyoruz. Mobilya ve yatak üreticisi firmalarımıza uygulamada pratik, seri ve kaliteli hammaddeleri, sağlığa zararsız ürünler olarak hazırlayıp uygun maliyetlerle sunmayı hedefliyoruz.

 

What do you expect for your sector in 2017?

2017 yılındaki beklentimiz, hedeflerimiz doğrultusunda bir takım halinde çalışmaya devam etmek, kaliteli ürün anlayışımızı taviz vermeden sürdürmek ve daha fazla atölye ile markamızı buluşturmaktır. Bunun yanında ürün çeşitliliğimizi artırmak da hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca bu yıl farklı sektörlere açılmayı planlıyoruz. Böylece karlılığımızı artırmak ve sektöre önemli yatırımlar yapmak istiyoruz.

 

Would you like to add any comments?

Üretiminde LYK PO-MAX’i tercih eden tüm üreticilere teşekkür ederiz.

#yapı lider kimya, #LYK PO-MAX, #PO-MAX sünger