Tasarım Dünyasının Oscar’ı Bürotime’ın Oldu

Ofis mobilyası sektörünün öncü markalarından Bürotime, ödüllerine bir yenisini daha ekleyerek dünyanın en çok rağbet gören kalite simgelerinden biri olan “Red Dot 2017: Ofis Tasarımı” ödülünün sahibi oldu.

Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım yarışmalarından biri olan “Red Dot Award”, alanında uzman 39 ismi Almanya, Essen’de bir araya getirdi. 54 ülkeden gelen ünlü markaların tasarımları ile yer aldığı yarışmada, tasarım dünyasının Oscar’ı olarak tanımlanan Red Dot 2017: Ofis Tasarımı ödülü,  Bürotime’ın oldu. Çalışma ve yaşam alanlarına yönelik geliştirdiği yenilikçi tasarım ve konseptleri ile adından sıkça söz ettiren lider üretici, yalın tasarım dili ve güçlü duruşuyla toplantı grubunda fark yaratan Note isimli ürünü ile dünya devlerini geride bırakarak, uluslararası arenadaki başarısını perçinledi.

Tasarım Ödüllerine Doymuyor

Geçtiğimiz yıl ilk kez Uluslararası Ofis Yönetim ve İç Tasarım Fuarı – Orgatec 2016’da kullanıcıların beğenisine sunulan Note, Design Turkey 2016 Ödülleri’nde de ‘İyi Tasarım Ödülü’nün (Good Design Award) sahibi olmuştu. Bürotime Endüstriyel Tasarım ve Ürün Geliştirme Ekibi’nden Utkan Kızıltuğ ve Arif Akıllılar’ın tasarladığı Note; ofislerin düzenlenmesinde prestije verilen önemi tek başına domine ederken, kullanım amaçlarına göre tasarlanan zengin form ve renk alternatifleriyle de toplantı grubunda kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak yenilikçi çözümler sunuyor.

Red Dot Ödülleri Hakkında:

1955’ten bu yana her yıl takıdan bisiklete, mobilyadan bebek arabasına kadar geniş yelpazede uzanan dünyaca ünlü uluslararası markalara; 48 farklı dalda verilen tasarımda üstün başarı ödülüdür. Geliştirilen ürünler dünyaca ünlü tasarım otoriteleri tarafından yenilik, işlevsellik, kalite, ergonomi, duygusal etki, dayanıklılık ve çevreye duyarlılık vb. dokuz ana kriter üzerinden değerlendirilmektedir. Yüzlerce markanın, birbirinden farklı alanlarda geliştirdiği tasarımları ile katıldığı yarışmada, ödüle layık görülen ürünler, ‘Red Dot Kazanan Ürünler Kataloğu’nda yer alma ve dünyanın en büyük çağdaş tasarım fuarının bir parçası olarak nitelendirilen, ‘Red Dot Tasarım Müzesi’nde bir yıl süre ile sergilenme imkanına erişebilmektedir.

Tosunoğulları A. Ş.’nin 1980 yılından bugüne uzanan deneyimiyle 1997 yılında kurulan Bürotime, faaliyete başladığı günden itibaren üretim teknolojisinde gerçekleştirdiği modernizasyon çalışmaları, çevre dostu altyapısı ve sürdürülebilir çevre politikalarıyla dünya standartlarında üretim gerçekleştirmektedir. 2014 yılında koltuk ve mobilya ürün grubunda Türkiye’de GREENGUARD sertifikası almaya hak kazanan ilk ofis mobilya üreticisi unvanını elde eden Bürotime, faaliyet gösterdiği ofis mobilyalar ı alanında uluslararası sertifikasyon çalışmalarına hız kesmeden devam etmekledir. Lider üretici, LEED ve BREEAM gibi dünyada tanınırlığı ve bilinirliği en yüksek yeşil bina sertifikaları talep eden kuruluşların ilk tercihi olurken, her yıl ihracat pazarlarını genişleterek ve üretim kapasitesini arttırarak yerel ekonominin gelişimine katkı sağlamaktadır.

#Tasarım, #Oscar, #Bürotime