Sektör Lideri AGT’den Bir İlk Daha: Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm

Dünya markası vizyonu ile yoluna devam eden mobilya bileşenleri sektörünün öncü markası AGT, müşteri talep ve ihtiyaçlarına daha etkin çözümler üretmek için dijital dönüşüm projesine başladı. Üretimden finansa, tedarik zincirinden satış pazarlamaya kadar tüm departmanlar için yol haritasını oluşturan AGT’nin hedefi operasyonel verimliliği arttırmak.

Dijital DönüşümAhşabı tutku ve teknoloji ile şekillendiren, hayata değer katan bir dünya markası olma vizyonu ile yola çıkan AGT, dijital dönüşüm sürecini başlattı. Üretimden finansa, tedarik zincirinden satış pazarlamaya kadar tüm departmanlar için alternatif uygulama önerileri belirlenen dönüşüm kapsamında proje ekipleri meydana getirildi. Organizasyonların evrimleşmesi, gelişmelere cevap verebilmesi ve güncel kalabilmesi için iş modelleri yeniden tasarlanacak.

AGT yeni dijitaleşme süreci kapsamında sürdürülebilir büyüme stratejisi, operasyonel verimlilik ve kurumsallaşma stratejilerine odaklandı. Şirket, sürdürülebilir büyüme stratejisi ile; yurt içi yurt dışı hedef pazarlarda marka algı ve bilinirliğini arttırarak, katma değeri yüksek, yenilikçi ürün ve hizmetleri ile etkin ve ideal iş gücü oluşturmayı, sağlam ve güçlü sermaye alt yapısını güçlendirmeyi hedefliyor. Operasyonel verimlilik stratejisi ile; sürekli gelişim kültürünü benimseyen AGT, uluslararası normlarda sürdürülebilir bir şirket haline gelerek, çalışan memnuniyetini ve firma bağlılığını arttırıp çevre ve topluma karşı sorumluluk sahibi bir firma olmayı amaçlıyor.

Sektörün ilk AR-GE Merkezini geçtiğimiz yıl faaliyete açan firma burada teknoloji, malzeme ve ürün geliştirme temelli proje alt yapıları üzerine yoğunlaşıyor. Üretimdeki dijital dönüşüm kapsamında akıllı üretim hatları ile akıllı ürünler üretilmesi planlanıyor. Kurumsal yetkinlikler etkinleştirilip, var olan operasyonların geliştirilmesinin ardından adım adım gerçekleşecek iyileştirmelerle süreç tamamlanacak.

AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, şirket olarak dijitalleşmeye önem verdiklerini ve global dijitalleşmeye paralel olarak dijital dönüşüm projesine başladıklarını ifade etti. Subaşı; “Dijitalleşme sürecimiz ilk olarak satış ve pazarlama departmanlarında başlayacak ve ardından tüm departmanlarımızda etkin bir şeklide uygulanmaya devam edilecek. Bu proje kapsamında ürünlerde, süreçte ve üretimde dijital dönüşüme odaklanarak, mevcut vizyon ve misyonumuz doğrultusunda gelecek stratejilerimize uygun sürdürebilir bir büyüme elde etmeyi hedefliyoruz” dedi.

#AGT #Dijitalleşme #DijitalDönüşüm #ŞirzatSubaşı #MDF #MDF-LAM #Panel #Profilüretimi #Mobilya #Dekorasyon #Parke #Kapı #DuvarPaneli #Süpürgelik #manşet