Interzum Köln rekorlarla kapandı

Türkiye’nin yabancı katılımcılar arasında ikinci sırada yer aldığı fuarda teşhir alanlarında % 15, katılımcı firmalarda %13, ziyaretçi sayısında da % 19 artış yaşandı.

Toplamda 152 ülkeden yaklaşık 70 bin kişinin ziyaret ettiği dünyanın en büyük mobilya ve iç dekorasyon ürünleri fuarı Interzum, 19 mayıs 2017’de başarılarla sona erdi. Organizatör firmanın CEO’su Katharina C. Hamma, “Şimdiye kadarki fuarların en iyisi idi. Alan, katılımcı ve ziyaretçiler itibariyle ciddi artışlarla fuarı tamamladık.” diyerek memnuniyetini ifade etti. 2015 yılında 1.500 dolayında firmanın katıldığı fuara bu yol 60 ülkeden yaklaşık 1.700 iştirakçi ürünlerini sergiledi. Bunlardan % 79’u Almanya dışından gelmişti.

Bu yılki fuara % 74’ü Almanya dışından olmak üzere 51.000’in üstünde sayıda ziyaretçi geldi. Ziyaretçi sayılarını önemli ölçüde arttıran ülkeler arasında % 46 artışla Doğu Avrupa ülkeleri, % 26 ile Hollanda, % 25 ile İspanya, % 20 artışla İtalya başı çekiyor. Keza Asya, Ortadoğu, Afrika, Avustralya ve Kuzey Amerika’dan gelen ziyaretçi sayıları da hatırı sayılır ölçülerde artış gösterdi.

Ziyaretçiler bu yıl fuarda heyecan veren temalar, yeni fikirlerle karşılaştılar. Mobilya üretiminde ve iç dekorasyon işlerinde ortaya çıkan dikkat çekici gelişme ve yenilikler, yeni malzemeler, teknolojiler ve tasarım yaklaşımları fuarın odaklandığı başlıca konular arasında yer alıyordu.

Sergilenen ürünler arasında bağlantı elemanları, özel yüzeyler, dekorlar, tekstiller, cam ve aydınlatma malzemeleri dikkat çekiyordu. Fuar süresince sanayideki global trendler, sürdürebilirlik, dijitalleşme ve mobilleşme başta olmak üzere geniş kapsamlı uygulamalar, sunumlar ve bildirimler de ziyaretçilerin ilgi ve katılımlarını çekti.

İki yılda bir düzenlenen Interzum fuarının bir sonraki buluşması 21 – 24 Mayıs 2019 tarihleri arasında Köln’de gerçekleşecek.

#köln, #interzum, #rekor, #fuar