İnterzum 2017’de Özel “Textile & Machinery” Bölümü Etkinliği: Yeni Yaşam Alanları

Textile & Machinery

Fuarın “Textile & Machinery” bölümündeki özel etkinlik alanında işlenecek “Mobile Spaces” konusu ile interzum bundan böyle mobil mekan tasarımcılarına da hitap edecek

g4Mobilya yan sanayinin küresel düzeyde lider fuarı olan interzum geleneksel olarak konut, işyeri, otel veya kamu daireleri gibi sabit mekanların tasarımlarını konu alıyor. Önümüzdeki Mayıs ayında gerçekleşecek olan interzum 2017’nin “Textile & Machinery” bölümünde yer alacak özel etkinlik alanında (“piazza”) fuar organizatörleri ve fuara yeni katılacak seçkin firmalar interzum’un yeni bir hedef grubuna daha hitap ettiğini gösterecekler. “Mobil Spaces” başlığı altında gerçekleşecek etkinlikler ve ürün sunumları mobil mekanlar tasarlayan, geliştiren ve uygulayan meslek gruplarına yönelik olarak tasarlandı. Bu meslek gruplarının beklentileri sabit mekanları tasarlayanlara kıyasla bazı farklılıklar gösteriyor. Ziyaretçiler bu farklılıkları özel etkinlik alanında izleme olanağı bulacaklar.

Textile & Machineryinterzum 2017’nin “Textile & Machinery” bölümünde yenilikçi ürünler geliştiren ve kalite alanında lider konumda bulunan firmalar iddialı tekstil ürünlerini ve bunların işlenmesinde kullanılan makineleri sergileyecekler. Ürün yelpazesi hava koşullarına uyum sağlayan döşemelik kumaşlardan sert hava koşullarına dayanıklı outdoor- kumaşlara kadar uzanıyor. 10.1 no’lu salonun ortasında yine bir özel etkinlik alanı oluşturulacak. “Piazza” olarak adlandırılan bu etkinlik alanının önümüzdeki fuardaki ana konusu “Mobile Spaces” olacak. Otomobil, karavan veya tekne gibi mobil yaşam mekanlarını tasarlayan, donatan ve modernize edenler için de “sabit mekan tasarımlarında geçerli olan kriterlerin aynen geçerli olduğunu ve ayrıca bazı ek kriterlerin de söz konusu olabileceğini” belirten interzum Proje Sorumlusu Matthias Pollmann “özel etkinlik alanında işlenecek bu konu ile fuara yeni dahil olacak firmalara interzum katılımcılarının yeni fikirleri nasıl geliştirdiklerini” yakından izleme olanağı sunacaklarını” ifade ediyor.

Textile & MachineryMobil mekan tasarımı çok geniş̧ bir alana hitap ediyor: Bu konu otomotiv sanayinden tekne tasarımına, tren ve uçak gibi toplu taşıma araçlarından tekerlek takılmak suretiyle veya pick-up olarak hareketli hale getirilebilen küçük ev modellerine kadar uzanıyor. Bu etkinliklere ayrılan alanı en iyi şekilde değerlendirebilmek için önümüzdeki interzum Fuarı’nda “tekerlekler üzerinde mobil yaşam mekanları” konusu üzerinde yoğunlaşılacak. Uluslararası düzeyde tasarlanan etkinlikler kapsamında şehirlerarası taşımacılıkta kullanılan otobüslerin boyutunda üretilmiş̧ bir premium karavandan, Amerika’da yoğun rağbet görmekte olan taşınabilir ev modellerine (“Tiny Homes”) veya Kiel kentinde yerleşik Seafarer firması tarafından geliştirilmiş̧ olan ve hem karavan hem de tekne olarak iki farklı işleve sahip bulunan sıra dışı bir tasarıma kadar uzanan farklı ürünler sergilenecek. İki işlevin daha net bir şekilde gösterilebilmesi için 17.000 tonluk bir havuz kurulacak. Yine bu bölümde yer alacak katılımcı firmalar, mobil mekanların tasarımında da kullanılabilecek ürünleri sergileyecekler.

interzum Proje Sorumlusu Matthias Pollmann etkinliği şu sözlerle tanımlıyor: “Piazza etkinliklerini izleyecek olan uluslararası ziyaretçilere farklı kategorilerde de düşünebilme yeteneği kazandırmak istiyoruz. Nitekim, yaşam mekanı nerede olursa olsun, içinde yaşayacak kişinin talep ettiği işlevleri yerine getirebilecek şekilde tasarlanmış̧ olmalıdır. Bu özel etkinlik alanında mobil yaşam mekanları tasarlayıcılarına yan sanayinin geliştirdiği yenilikçi ürünlerin sunduğu olanakları tanıtmak istiyoruz. Sabit mekan tasarımcıları da böylelikle yepyeni bir hedef grubuna hitap edebilme olanağı bulacaklar. Sonuç̧ itibariyle interzum’un “mekan” tasarımı alanında disiplinler arası iletişim kurulabilmesi için ideal bir platform sunduğunu göstermeyi hedefliyoruz. “Mobile Spaces” konusunun bu açıdan eşsiz bir olanak sunduğunu ve bu yeni konunun ciddi bir gelişme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyorum.”

#İnterzum #Köln #Almanya #Fuar #Textile&Machinery #Mobilya #MobilyaYanSanayi