İnterzum 2017 Tasarımcı Ve Mimarlara İlham Kaynağı Olacak

Uluslararası katılımcıların sayısında artış görülüyor.

Sergi alanı daha da genişletildi.

Mobilya yan sanayi sektörünün uluslararası düzeyde en önemli etkinliği olan interzum, aynı zamanda mobilya sanayinin yeni ürün geliştirme dönemlerinin de başlangıç noktasını oluşturuyor. Geleceğin dekorasyon tasarımlarına her iki yılda bir Köln kentinde yön veriliyor. Ziyaretçiler interzum’un mobilya üretim sektörü için ne denli önemli bir itici güç oluşturduğunu, bu fuarda tanıtılan malzeme, aksesuar ve ev tekstillerinin modern iç dekorasyon tasarımlarına uyarlandığı imm cologne/Livingkitchen etkinliklerinde daha da iyi görebilme imkanına sahip olacaklar. interzum Fuarı mevcut konseptiyle uluslararası düzeyde olağanüstü başarı elde etmiş bulunuyor. interzum Fuarı 2017 yılında yeni bir katılımcı rekoruna ulaşmanın yanısıra, çok daha büyük bir sergi alanı üzerinde gerçekleşecek.

g22017 yılının Mayıs ayında mobilya yan sanayi sektörünün uluslararası temsilcileri Köln kentinde mobilya sektörü için itici güç oluşturacak yenilikçi ürünlerini tanıtacaklar. interzum’un ne denli büyük önem taşıdığını görebilmek için fuarın boyutuna bakmak bile yeterli oluyor: interzum 2017 kapsamında toplam 180.000 metrekare brüt sergi alanını kapsayacak 12 salonda 1.600’ü aşkın katılımcı firma ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Fuarın son yıllarda kaydetmiş olduğu büyümenin bir kez daha ivme kazandığı görülüyor. Nitekim önümüzdeki yıl fuara Almanya’dan ve yurtdışından 150 yeni firma daha katılıyor olacak.

Fuarın özellikle uluslararası düzeyde daha yoğun rağbet görüyor olması, Koelnmesse’nin düzenlemekte olduğu farklı fuar ve etkinlikleri stratejik bir yapıya oturtmuş olmasından kaynaklanıyor: Nitekim ortak bir konusu olan farklı etkinlikler “Global Competence in Furniture, Interiors and Design” sloganı ile tek bir çatı altında toplanmış bulunuyor. imm cologne, interzum, LivingKitchen veya Orgatec fuarlarına baktığımızda hepsinin tek bir ortak konusu olduğunu, nitekim hepsinin insanların kendileri için özgün yaşam alanları yaratabilmesini hedeflediğini görüyoruz. Bu konu üzerinde yoğunlaşan etkinlikler uluslararası düzeyde yoğun ilgi görüyor. Ekim ayı sonu itibariyle interzum için Almanya dahilinden 310, yurtdışından ise 650 firma katılım başvurusu yapmış bulunuyor. Dolayısıyla yurtdışından yapılan başvuruların bir önceki fuarın aynı dönemine kıyasla % 36’dan fazla bir artış kaydettiği görülüyor. Fuarın uluslararası niteliğinin güçlenmesi tüm taraflar için önemli bir avantaj oluşturuyor: Katılımcı firmalar sunacakları ürünler için en uygun

16 – 19 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan bir sonraki interzum Fuarı iç dekorasyon ve mobilya üretimi alanındaki en yeni inovasyonları tanıtacak. Dekorasyon ve mobilya üretimi sektörlerinde dünyanın en büyük sektörel etkinliği olan interzum yeni teknolojiler ve tasarımlar hakkında kapsamlı bilgi sunuyor. Yeni salon düzeni daha fazla sergi alanı kazandırırken, yeni yerleşim düzeni sayesinde yürüme mesafeleri de kısalmış olacak. Fuarın “Materials & Nature” (Salon 4.2, 6 ve 10.2), “Function & Components” (Salon 4, 5, 7 ve 8) ve “Textile & Machinery” (Salon 9, 10.1 ve 11.1/11.2) olarak üç segmente ayrılmış olması, ziyaretçilerin fuarda aradıkları ürünleri kolaylıkla bulabilmesini sağlıyor.

Sektörünün en büyük küresel etkinliği olan interzum kapsamında 60’ı aşkın ülkeden gelecek 1.500’ü aşkın firma Köln kentinde en yeni inovasyonlarını tanıtacak. Ziyaretçilerin ve katılımcıların % 65’i aşkın bölümünün yurtdışından geliyor olması interzum’a sektörün en önemli uluslararası etkinliği olma özelliği kazandırıyor. interzum 2017 kapsamında piyasanın önde gelen firmalarının yanısıra yine yaratıcı fikirleriyle öne çıkacak küçük kuruluşlar da temsil edilecek.

Uluslararası katılımcılar fuarda yeni teknolojiler, malzemeler ve yüzey uygulamalarını içeren çok zengin bir ürün yelpazesi sergileyecekler. Bu firmalar inovasyonların destekçisi ve üretici olarak da dekorasyon sektöründe yenilikçi ürünlerin ve tasarım trendlerinin gelişiminde önemli rol oynuyorlar. Böylesine geniş bir ürün yelpazesi sayesinde fuarda sadece en yeni malzeme, hammadde ve üretim teknolojileri tanıtılmakla kalmayıp, aynı zamanda geleceğin yaşam mekanlarının tasarlanmasına yönelik eğilim ve vizyonlar da ortaya konacak. Nitekim kaynakların korunması, sürdürebilirlik, yukarı dönüşüm (upcycling) ve yaşam mekânlarında dijitalleşme süreci gibi konular fuarda yine önemli rol oynayacak. interzum Fuarı inovasyon alanındaki gücüyle özellikle yaratıcı meslek grupları için büyük önem taşıyor.

Önde gelen mimar ve tasarımcıların interzum hakkındaki yorumları:

g3Peter Ippolito, Mimar, Ippolito Fleitz Group (Stuttgart, Berlin, Shanghai): “interzum’un mimarlara giderek daha fazla önem vermesini çok ilginç buluyorum, zira interzum bizler için büyük önem taşıyor. Fuarda, çalışmalarımızda önemli bir yere sahip olan yüzey işlemlerine ilişkin birçok inovasyona yer veriliyor. Günlük proje çalışmalarımızda görebilme imkanı bulamadığımız bir çok hususu ve karşılıklı etkileşimleri fuarın yenilikçi ürünleri içeren formatı sayesinde izleme olanağı buluyoruz.”

Sylvia Leydecker, İç Mimar ve Malzeme Uzmanı, 100% Interior (Köln):
“Geçmişte eldeki malzemelerin kısıtlı olması nedeniyle tasarımlar da belirli sınırlar içinde kalıyordu. Günümüzde olanaklar belirgin şekilde artmış bulunuyor. interzum kapsamında tanıtılacak olan teknolojiler bize belirli malzeme veya yüzeyler üzerindeki çalışma olanaklarını tanıtıyor ve ilginç gelişmelere öncülük ediyor. interzum ve fuarın özel formatları benim için vazgeçilmez nitelik taşıyor, zira fuar geleceğe yönelik düşünebilmemizi sağlıyor.”

Christian Tschersich, Mimar, Lava (Stuttgart, Berlin, Sydney):
“Bizim işimizde önemli olan huzurlu bir ortam yaratabilmek, kişinin yaratıcılığını destekleyecek bir ortam oluşturabilmektir. Renk değerleri, dokunma algısı ve akustik açısından kullanılacak malzeme büyük önem taşır. Fuar, sergi ve özel konulardan oluşan interzum etkinliği inovasyonlara ağırlık vermek suretiyle aynı zamanda geleceğe de yön veriyor.”

Dr. Regina Dahmen – Ingenhoven, mimar ve tasarımcı (Düsseldorf):
“Ben yüzeylerin ifade özelliklerine, yani anlatıcı özelliklerine önem veriyorum. Katılımcı firmaların interzum kapsamında sergiledikleri ürünleri, yenilikçi malzeme ve yüzeylerin çeşitliliğini çok etkileyici bulunuyorum.”

Prof. Mark Blaschitz, Mimar, Splitterwerk (Graz/Avusturya):
“Geleceğe yönelik vizyonlarımızı destekleyecek nitelikte yenilikçi malzemeler ve malzeme kombinasyonları arıyoruz. Geçmişte sadece tek parça veya özel parça üretimi yaparken, artık günümüzde tasarımcı olarak birçok olanağa sahip bulunuyoruz. Artık mimari alanında da – otomotiv sanayinde olduğu gibi – kullanılan yarı mamule bağımlı kalmıyor ve kendi tasarladığımız formları üretebiliyoruz. interzum zaman içinde çok olumlu gelişmeler gösterdi. Fuarın özel konuları işleyen bölümlerini çok beğeniyorum.”

interzum 2017 daha da güçleniyor

Mobilya yan sanayi sektörünün uluslararası düzeyde en önemli etkinliği olan interzum, aynı zamanda mobilya sanayinin yeni ürün geliştirme dönemlerinin de başlangıç noktasını oluşturuyor. Geleceğin dekorasyon tasarımlarına her iki yılda bir Köln kentinde yön veriliyor. Ziyaretçiler interzum’un mobilya üretim sektörü için ne denli önemli bir itici güç oluşturduğunu, bu fuarda tanıtılan malzeme, aksesuar ve ev tekstillerinin modern iç dekorasyon tasarımlarına uyarlandığı imm cologne/Livingkitchen etkinliklerinde daha da iyi görebilme imkanına sahip olacaklar. interzum Fuarı mevcut konseptiyle uluslararası düzeyde olağanüstü başarı elde etmiş bulunuyor. interzum Fuarı 2017 yılında yeni bir katılımcı rekoruna ulaşmanın yanısıra, çok daha büyük bir sergi alanı üzerinde gerçekleşecek.

2017 yılının Mayıs ayında mobilya yan sanayi sektörünün uluslararası temsilcileri Köln kentinde mobilya sektörü için itici güç oluşturacak yenilikçi ürünlerini tanıtacaklar. interzum’un ne denli büyük önem taşıdığını görebilmek için fuarın boyutuna bakmak bile yeterli oluyor: interzum 2017 kapsamında toplam 180.000 metrekare brüt sergi alanını kapsayacak 12 salonda 1.600’ü aşkın katılımcı firma ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Fuarın son yıllarda kaydetmiş olduğu büyümenin bir kez daha ivme kazandığı görülüyor. Nitekim önümüzdeki yıl fuara Almanya’dan ve yurtdışından 150 yeni firma daha katılıyor olacak.

Fuarın özellikle uluslararası düzeyde daha yoğun rağbet görüyor olması, Koelnmesse’nin düzenlemekte olduğu farklı fuar ve etkinlikleri stratejik bir yapıya oturtmuş olmasından kaynaklanıyor: Nitekim ortak bir konusu olan farklı etkinlikler “Global Competence in Furniture, Interiors and Design” sloganı ile tek bir çatı altında toplanmış bulunuyor. imm cologne, interzum, LivingKitchen veya Orgatec fuarlarına baktığımızda hepsinin tek bir ortak konusu olduğunu, nitekim hepsinin insanların kendileri için özgün yaşam alanları yaratabilmesini hedeflediğini görüyoruz. Bu konu üzerinde yoğunlaşan etkinlikler uluslararası düzeyde yoğun ilgi görüyor. Ekim ayı sonu itibariyle interzum için Almanya dahilinden 310, yurtdışından ise 650 firma katılım başvurusu yapmış bulunuyor. Dolayısıyla yurtdışından yapılan başvuruların bir önceki fuarın aynı dönemine kıyasla % 36’dan fazla bir artış kaydettiği görülüyor. Fuarın uluslararası niteliğinin güçlenmesi tüm taraflar için önemli bir avantaj oluşturuyor: Katılımcı firmalar sunacakları ürünler için en uygun.

#İnterzum #Uluslararası #Mobilya #MobilyaYanSanayi #Dekorasyon #Tasarım #Guangzhou #Çin #Aksesuar #EvTekstili #İnovasyon #SylviaLeydecker #ChristianTschersich #Dr.ReginaDahmen #Mimar #Fuar