İnterzum 2017 Kapsamında “Materials & Nature” Meydanları

İnterzum

Malzeme seçimi ile özgünlük üretebilme: interzum 2017 kapsamında “Materials & Nature” meydanları

  • Konsept ve tasarım yine Katrin de Louw tarafından gerçekleştirildi
  • Meydanların ana konusu: “Özgünlük”
  • Fuarda dört gün boyunca nitelikli sunumlar

İnterzumYan sanayinin lider uluslararası fuarı interzum geleneksel olarak üç bölümden oluşuyor: “Textile & Machinery” (Tekstil & Makineler), “Function & Components” (İşlev ve Aksesuarlar) ve “Materials & Nature” (Malzeme & Doğa). Böylelikle mobilya ve iç dekorasyona ilişkin ürün yelpazesi eksiksiz olarak fuarın kapsamına dahil edilmiş bulunuyor. Her bölümde katılımcı firmaların sunduğu ürünlerin yanısıra, ele alınacak konulara uygun olarak tasarlanmış ve hem bir buluşma noktası hem de ilham kaynağı oluşturacak etkinlik alanları (“Piazza”lar) yer alıyor. Önümüzdeki yıl “Materials & Nature” bölümünde ilk kez iki “piazza” (meydan) oluşturulacak. “Özgünlük” konusunun işleneceği bu etkinlik alanları yine İç Mimar Katrin de Louw tarafından tasarlandı.

Antik Çağ’ da İtalyan şehirlerinde iki veya daha fazla sokağın kesiştiği meydanlarda dükkanlar, cafe’ler ve restoranlar yer almaktaydı. Günümüzde de bu kentlerde tarihi gelişmeleri tartışmak, arkadaşlarla buluşmak veya alışveriş yapmak amacıyla “piazza” olarak tanımlanan meydanlarda buluşulmaya devam ediliyor. Bu uygulama sadece İtalya ile kısıtlı kalmayıp, birçok başka ülkede de geçerliliğini koruyor. Köln’de düzenlenmekte olan ve mobilya üretimi ve iç dekorasyon sektörünün bir numaralı uluslararası fuarı olan interzum içinde de “piazza” benzeri etkinlik alanlarına yer veriliyor. interzum içinde her bölümde, o bölümle bağlantılı konuların ele alınacağı meydanlar olacak. 2017 yılında “Materials & Nature” bölümünde ilk kez – biri 6. salonda, diğeri ise 10.2 No’lu salonda olmak üzere – iki etkinlik alanı oluşturulacak.

Yaşam mekanlarının daha bireysel ve özgün şekilde tasarlanmasına yönelik talepler, yıllardır mobilya sektöründe hakim olan belli başlı eğilimlerden biri olarak kabul ediliyor. Daha bireysel ve özgün yaşam alanları oluşturulmasında mobilya ve dekorasyonda kullanılacak malzemelerin seçimi bugün olduğu gibi gelecekte de belirleyici rol oynayacak. Yeni malzemeler, işlem yöntemleri ve yüzey malzemeleri artık çok daha kısa sürelerde geliştirilerek piyasaya sürülüyor. Malzeme çeşitliliğinin yanısıra bunların kombinasyon olanakları da büyük bir hızla artıyor. Böylelikle gerek planlamacılar gerekse uygulayıcılar müşterilerin farklı taleplerine yanıt verebilecek geniş bir hareket alanına sahip bulunuyorlar. Buradaki yegane zorluğu, tüm bu malzeme türlerine hakim olabilmek oluşturuyor. Fuarda “Materials & Nature” bölümü ve bu bölüme ait iki farklı etkinlik alanında katılımcı firmaların ürün ve hizmetleri hakkında kapsamlı bilgi verilerek, bu alandaki güncel sektörel eğilimler tanıtılacak. Her iki etkinlik alanı da TRENDFILTER® firmasından Katrin de Louw tarafından tasarlandı. Böylelikle Katrin de Louw fuara dördüncü kez destek vermiş olacak. interzum Proje Sorumlusu Matthias Pollmann bu konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yapıyor: “Katrin de Louw’un bu yıl da bize destek verecek olmasından büyük memnuniyet duymaktayız. Mobilya ve malzeme üretimi alanında önemli bir uzman olan İç Mimar Katrin de Louw bu görev için kusursuz bir seçim oldu”.

İnterzumBuluşma yeri niteliği taşıyan “piazza”lar önümüzdeki yıl da yine kapsamlı bir sunum programına sahne olacak: Bu sunumlar çerçevesinde firmalardan ve bilim dünyasından gelecek olan konuşmacılar tasarım ve renk seçimi alanındaki güncel eğilimlerden teknik konulara, yürürlükteki normlar ve kalite standartlarına kadar uzanan çeşitli konuları ele alacaklar. Katrin de Louw tarafından güncel tasarım eğilimlerine ilişkin kısa bir sunumu içeren “Trendespresso” da ilginç günlük etkinlikler arasında yer alıyor. Bu format daha önceki fuarlarda ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmüştü. Unutmadan hatırlatalım: 2017 yılında her iki etkinlik alanında da catering hizmeti verilecek. Dolayısıyla gerçek bir şehir meydanında olması gereken her şey, yani yemek keyfi, fikir alışverişi ve elbette ticari temaslarda bulunma olanağı bir araya gelmiş olacak.

#İnterzum #Materials&Nature #Textile&Machinery #Function&Components #Özgünlük #KatrindeLouw #Fuar #Mobilya #MobilyaYanSanayi