Interchangeable fermuar ile üretim hız kazanıyor!

Feryal, Interzum Köln Fuarı’nda tanıtacağı interchangeable fermuarlar ile ses getirecek.

 

Üreticinin eşleşme sorunu ortadan kaldırıp daha hızlı ve kaliteli üretim yapmasına katkı sağlayacak özel bir ürün olan eşleşebilen fermuarı Feryal İhracat Uzmanı Ali Mustafa Tuncel’den dinledik.

 

12074989_10153693082593928_3188828027213407720_n (1)Firmanızın kuruluşu, gelişmesi ve kurumsal yapısı hakkında bilgi verir misiniz?

Fermuar Sektörüne 1994 yılında adımını atan Feryal Fermuar, bu alanda faaliyet gösteren iddialı firmalar arasına girmiştir. 3000 m2 kapalı alana sahip firma 50 kişilik kadrosu ile geleceğe umutla bakmaktadır. Yıllık kapasitemiz 15 milyon metredir. Sektörde uzun yılların tecrübesinin yanı sıra, her aşamada imalatımız yeni model makinelerle desteklenmektedir.

 

Ürün gamınızda neler vardır? Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Ürünlerimiz, başta yatak ve yatak kılıfları olmak üzere, ev tekstili, mobilya ve ayakkabı sanayiinde kullanılmaktadır.

 

Ar-Ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz? Üretimdeki ana prensipleriniz nelerdir?

Üretimin her aşaması, uluslararası normlara uygun olarak gerçekleşmektedir. Boya kalitemiz yüksek basınç (HT) sistemlidir. Ürünlerimiz AZO boyasız ve nikelsiz olarak işlem görmektedir.

 

Herhangi bir kalite sertifikanız, üretimde uyguladığınız bir kalite yönetimi var mı? Sizi rakiplerinizden farklı kılan özellikler nelerdir?

Müşterilerimizin firmamızı tercih etme sebebi, hızlı hizmet, doğru yönlendirme, işinde uzman personel ve hızlı termin imkanımızdır. Firmamız Oeko-Tex Standard 100 ve TS EN 16372 (TSE) sertifikalarına sahiptir. Firmamız ayrıca Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği üyesidir.

 

Dış ticaretinizden bahseder misiniz? Hangi ülkeler ile çalışıyorsunuz?

Üretimimizin %40 kısmını direk ihraç etmekteyiz. 15 farklı ülkeye ürünlerimizi gönderiyoruz. Bu doğrultuda, yurtdışı bağlantılarımızı daha da geliştirmek amacıyla çeşitli uluslararası fuarlara katılmaktayız.

 

Kaç yıldır Interzum Köln fuarına katılıyorsunuz? Fuarda sergileyeceğiniz ürünlerden bahseder misiniz?

Interzum Köln Fuarına ikinci kez katılıyoruz. Fuarda yurtdışı piyasasına yönelik interchangeable fermuar ürününü öne çıkartma düşüncesindeyiz. Özel bir ürün olan eşleşebilen fermuar, üreticinin eşleşme sorunu ortadan kaldırıp daha hızlı ve kaliteli üretim yapmasına katkı sağlayacaktır. Sektöre yıllardır hizmet vermekte olan firmamız, müşterilerin ihtiyaçlarını 1. sırada tutmaktadır.

 

Sektörünüz için 2017 yılından beklentileriniz nelerdir?

Sektör olarak 2017 yılı politikamız; ihracat pazarına daha çok açılarak gelişmek ve büyümektir. Gayemiz ülkemize yakışan hizmeti ve katkıyı yapabilmektir.

 

 

#interchangeable,  #F eryal, #Fermuar, #Oeko-Tex