IMM Köln ve LivingKitchen rekor sayıda izleyiciye ulaştı

Mobilya ve iç dekorasyonun efsanevi fuarı 145 ülkeden 150.000 ziyaretçiyi bir araya getirdi.

IMM Köln ve LivingKitchen fuarı bu yıl 20 Ocak 2019’da düzenlendi. İç dekorasyon ve mutfak sektörüyle ilgili 150 bin civarında ziyaretçi yeni ürünler ve yeni iş imkanları yakalamak için bir araya geldi. Ziyaretçilerin yarıdan fazlasının Almanya dışından geldiği fuarda, etkinliklere her zamankinden daha fazla global ziyaretçi katıldı. Fuara 145 ülkeden ziyaretçi katıldı. Yurt dışı ziyaretçilerin sayısındaki artışta diğer Avrupa ülkelerinden gelenlerin çokluğu dikkat çekti.

Köln Messe Fuar organizasyonu CEO’su Gerald Böse fuar hakkında bilgi verirken bu durumu şöyle açıklıyordu. “Bu sonuçlar bize Köln’ün iç dekorasyon alanında da gelecekteki trendlerin belirleneceği bir merkez olduğunu bir kere daha kanıtlıyor. Yedi günlük fuar süresince yılın trendlerini ayrıntılarıyla sergileme imkanı bulduk.”

Alman Mobilya Endüstrisi Birliği CEO’su Jan Kurth da, fuar hakkında şunları söyledi. “2018 yılındaki başarılı sonuçların ardından, IMM Köln fuarının bu yılki başarısı mobilya ve dekorasyon sanayicilerini çok memnun etti.”

 

Sektör perakendecileri adına görüşlerini ifade eden Thomass Grothkoop, fuar hakkında, “IMM Köln ve LivingKitchen fuarı ticari görüşmeler ve anlaşmalar için perakendeci kuruluşların yeni ürün ve yeni temalarla karşılaştıkları bir merkez oldu. 2019 yılı için daha fazla satış fırsatı için dinamik bir başlangıç etkinliği oldu.

Fuara katılan ziyaretçilerin sayısında dikkate değer artışlar gözlemlendi. Fuarın ziyaretçilerinin geldiği ülkeler arasında başlıca şu ülkeler yer alıyordu. Çin, Amerika, Yunanistan, İrlanda, Portekiz, İspanya, ve doğu Avrupa ülkeleri dikkati çekiyordu.

Fuarın ziyaretçileri hem sayıca hem de nitelik itibariyle bu yıl daha yüksek düzeydeydi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden profesyoneller, perakendeciler, toptancılar, tasarımcılar, üreticiler, ünlü markalar ve 30 dan fazla global perakende zincirleri kendi alanlarıyla ilgili ürünlere yüksek düzeyde ilgi gösterdi.

#IMM, #Cologne, #decoration, #furniture, #kitchen #manset