IMM Köln 2018 “Akıllı Olalım” Mottosuyla Evlerde Zekice Çözümlere Ev Sahipliği Yapacak

Akıllı evler günümüzde nasıl işliyor? Akıllı evlerdeki uygulamalar, güvenlik, kolaylık, maliyetlerde tasarruf ve katma değer açılarından neler getiriyor? Hangi konularda ne gibi uygulamalar var? Bu uygulamalardan yararlanmak ne kadar kolay? Ne gibi önşartlar gerekiyor? Kullanılan teknolojiler ne derecede gözler önünde? Kaça maloluyor? Bu ve benzeri sorular, imm 2018 fuarında cevaplarını buluyor. Ziyaretçiler bütün bu soruların cevaplarını fuardaki gerçek bir evde bulabilecekler, yaşayabilecekler ve keşfedebilecekler. Bu ünlü uluslararası dekorasyon fuarı birbirine bağlı şeyler üzerinden geliştirilen uygulamalı teknolojilerin insan hayatındaki yerine dair son durumunu sergilemekle kalmıyor aynı zamanda konutlardaki akıllı çözümlerin geleceğine dair öngörüleri de izlemeye imkan veriyor.

Fuar organizatörü Kölnmesse, akıllı evleri geleceğin devrimi olarak görüyor. Bu gelişen alanın önemini vurgulamak için fuar idaresi imm Köln 2018 de üçüncü akıllı ev tesislerini sergiliyor. “Gelecekte evlerdeki sistemler ve cihazlar birbirleriyle daha sıkı iletişim içinde olacaklar. Teknolojik altyapıdaki gelişmeler sayesinde akıllı evlerdeki çözümler giderek daha fazla kişiselleştirilebilir ve mukimlerin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilir hale gelecek.” Bu sözler, Kölnmesse Başkanı ve CEO’su Gerald Böse’ye ait.

Ürünlerin, projelerin, ve enerji, güvenlik, yaşam tarzı, kolaylık ve eğlence boyutlarındaki ürünlerin, projelerin, sistemlerin ve çözümlerin sergilendiği fuarın bu yılki temel sloganı, “Haydi akıllı olalım!”

Pazar araştırmaları akıllı ev uygulamalarının kitlesel pazar boyutlarında yayılma aşamasının eşiğinde bulunulduğunu ortaya koyuyor. Üründen ürüne değişebilmekle beraber, bazılarında dinamik, bazılarında büyük dalgalar halinde olarak, pazarda yüzde on ila yüzde elle aralığında değişen oranlarda büyüme yaşanacağı öngörülüyor. Akıllı ev uygulamalarında sıklıkla görülen uygulamalar arasında, ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, soğutma, iletişim ve güvenlik teknolojileri başı çekiyor. Tüketiciler cephesinde ise, güvenlik ve enerji tasarrufu kavramları en fazla ilgi çeken konular arasında yer alıyor. Uzaktan telefon veya tabletlerle kontrol edilebilen, kullanıcı dostu, kullanıcının alışkanlıklarını öğrenen ve buna göre kendini ayarlayan cihazlar pazardaki hakimiyetlerini arttıracaklar gibi görünüyor.

14 ve 25 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek imm Köln 2018 fuarında ziyaretçiler bu yıl üçüncü defa oluşturulacak akıllı evi bizzat ziyaret edip gerçek yaşamı deneyimleyebilirlerken, isterlerse sanal ortamda arttırılmış gerçeklik uygulamalarıyla letsbesmart.de platformunda üç boyutlu olarak gezinti yapabilecekler.

#IMM, #Köln, #AkıllıOlalım, #ev