Hakkımızda / About Us

Yenilikçi, vizyon sahibi, çağdaş firmaların çağdaş tanıtımını yapabilecek, yayıncılıkta çok deneyimli bir ekiple çeşitli sektörlerde yayın yapıyoruz. Kısa bir süre içinde hemen bütün sektörlere hitap eden yayınlar çıkarmayı hedefliyoruz. Söktör oyuncularını iç ve dış pazarlarda tanıtmak için Türkçe ve İngilzce yayınlar çıkararak tanıtımda gittikçe daha etkili bir şirket olacağız. Her ay yurt dışında bulunan uluslararası fuarlara da katılarak Türkiye ile dünya arasında köprü görevi yapıyoruz. Yayınlarımızı digital ve baskı ortamında güçlendirerek yolumuza devam ediyoruz.

 

Istmag Magazine Group (IMG) has been publishing trade magazines in different sectors with a highly skillful and experienced team to promote contemporary companies.
We have been addressing almost to all sectors with 30 print and 32 online magazines. Through English and Turkish magazines we have been a very efficient publisher.
Attending tens of fairs in Turkey and around the world every month we have been playing a bridging role with Turkey and the world.
Our print and web publications have been developed further every day and the company has become the largest trade press group in Turkey and has been one of the most leading publishers around the world.