Febko Kabara efektif yeni modellerini Interzum’da sergileyecek

DSCF2368Yeni kabara modellerinde renkli çeşitleri ve efektif kullanımı buluşturan Febko Kabara, ürünlerini Interzum Köln’de ziyaretçilerle buluşturacak.

 

Mobilyada kaliteyi şık kabara modelleriyle tamamlayan Febko Kabara, yazı renkli modelleriyle karşılıyor. Interzum Köln öncesi fuarda sergileyecekleri ürünlerle birlikte fuar hedeflerini aktarmak adına Firma Yetkilisi Cem Kural ile bir araya geldik.

 

 

Ürün geliştirmede tasarım aşaması önemli!

Temellerinin 1976 yılında Fevzi Kocabaş tarafından atılan firmanın 2007 yılında Febko Kabara ve Zımba San. Tic. LTD. ŞTİ. adını aldığını ifade eden Kural, her ebat, desen ve renkte kabara ve zımba teli üretimi gerçekleştirdiklerini, kısa bir süre önce çivili kapsül üretimine başladıklarını ileriki dönemde ise kapsül üretimine girmek istediklerini kaydetti.

 

Kural, firmanın köklü geçmişiyle Türkiye’de öncü ve dünyada tanınır olduğunu ifade etti.

 

Yeni kabara modellerini insanların değişen zevklerine ve beğenilerine göre tasarladıklarını belirten Kural, tasarım aşamasının iki adımı olduğuna dikkat çekerek, “Tasarımın bir ayağı son kullanıcıya estetik ve hoş görünme kaygısı iken diğeri de döşemeci ustasına kolaylık sağlamaktır’’ dedi.

 

Üretimde en önemli unsurun kalite olduğunu vurgulayan Kural, firma olarak kaliteyi geliştirmek üzerine odaklandıklarını dile getirdi.

 

DSCF2370“Hedef Pazar tüm dünya ülkeleri”

Febko Kabara’nın yurtdışında da tanınan ve aranan bir marka olduğunu söyleyen Kural, Balkan ülkeleri, İran ve Rusya’ya ihracat gerçekleştirdiklerini kaydetti.

 

Kural, Interzum Köln’de temas kurmayı hedefledikleri ülke pazarını öncelikli olarak, Avrupa ve Kuzey Afrika olarak belirlediklerini açıklayarak sözlerine devam etti; “Hedef pazar tüm dünya ülkeleri… Fuara ilk kez katılıyoruz, katılacak kitleyi çok tahmin edemediğimiz için hedef kitleyi sınırlamıyoruz. Interzum’a katılan ve ziyaret eden herkese açığız. Avrupa’da da mevcutta çalıştığımız firmalara yenilerini de eklemek istiyoruz.”

 

Sektörel fuarların sadece ticari platformlara dönüştürülmemesi gerektiğine inandığını belirten Kural, sözlerini şöyle noktaladı;

“Türk insanının çok çalışması gerektiğini, çok çalışıp bizden ötedekileri yakalaması gerektiğini düşünüyorum.”

 

#Febko, #Kabara,