Davut Karacak’tan 2016 mobilya trendleri

Günümüzde mobilyanın da hızlı tüketim grubuna dahil olduğunu belirten Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, 2016 yılında mobilyada doğal malzemeler ve canlı renklerin öne çıkacağını vurguladı.

Ürün portföyü, tasarım çizgisi, kalite anlayışı ve satış sonrası hizmetleri ile Türkiye’nin nitelikli mobilya üreticileri arasında yer alan Loda Mobilya, 2000 yılından bu yana A ve A Plus düzeydeki müşterilere yönelik mobilya üretimi gerçekleştiriyor. Modern mobilya kategorisi içerisinde yer alan Loda Mobilya, modüler ve konsept mobilya anlayışının bir örneği olarak karşımıza çıkıyor. Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ve MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut Karaçak, dekorasyon ve mobilya modasına ilişkin detayları aktardı.

Karaçak’a göre;

  • Yalın, sade, modern ve fonksiyonel detaylar içeren minimalist ruh, 2016 yılında mobilyaya hakim olacak.
  • Günümüzün en değerli anlarını geçirdiğimiz yaşam alanları, hem dizaynı hem de konforuyla bedenimize ve ruhumuza hitap edecek ayrıntıları barındırmalı. Dolayısıyla 2016 yılında, doğayı sembolize eden detaylar, dekorasyonda trend olacak.
  • Şehirde yaşayan ve doğaya özlem duyan bireyler için, doğal malzemelerin kullanıldığı ürün grupları revaçta olacak. Mobilyada masif ahşabı sıkça göreceğiz. Natürel cilalarla ve doğal renkleriyle kullanacağımız bu mobilyalar, yaşam alanlarında rüstik bir etki yaratacak.
  • Tabiatın renklerini, 2016 yılında da başköşemizde hissedeceğiz. Denizin mavisi, ağacın yeşili ve toprak tonları, büyük parçalarda kendini gösterirken; kırmızı, turkuaz, pembe, turuncu, sarı, mor ise daha çok küçük parçalarda öne çıkacak.
  • Kentsel dönüşüm ve inşaat projelerinin artması ile birlikte yaşam alanları küçüldü. Mobilya da bu dönüşüme ayak uydurdu ve küçülen, katlanabilen ve ayrılabilen işlevselliğe ulaştı.
  • Aksesuarlarda renkler sıkça kullanılacak. Fakat zıtlıklara, şekillere, renklere yer verirken, uyumu yitirmeyin.
  • Aydınlatmada, ahşap detayların, modern ve elegan çizgilerle birleştiği objeler revaçta olacak.

 

“Yerli ve kaliteli marka algısı, gurur kaynağı“

Karaçak, “Mobilya günümüzün hızlı tüketim grubunda yer alıyor. Biz mobilya üreticileri de müşterimize, her şeyden önce bir yaşam biçimi sunuyoruz. Yaşam alanlarının dizaynı ile birlikte konforunu da düşünerek üretmek, temel amacımız. Tüm bu farkındalıklar, doğru noktada konumlanmamızı sağladı ve günümüzün mobilya trendini belirleyebilecek tecrübeye ulaştık” diye konuştu.

Karaçak sözlerini şöyle tamamladı:

“Ürün grubumuza ait tasarım çalışmalarını gerçekleştirirken, dünyada trend olan akımlardan ilham alarak kendi çizgimize uygun mobilya tasarımları ortaya çıkarıyor ve özgünlükten asla taviz vermiyoruz. Uluslararası ölçekte kalite ve hizmet sunan yerli bir marka olmak bizim için gurur kaynağı.”.

#LodaMobilya, #YönetimKuruluBaşkanı, #MOBSAD, #DavutKaracak, #Dekorasyon, #MobilyaModası, #Manset