Adasan Mobilyada Sınırları Kaldırıyor

Adasan

AdasanTürkiye’nin köklü mobilya firmalarından birisi olan Adasan, kalite odaklı bir firma olup on yıllardan beri birçok mekan ve dış mekan projesine imza attı. Bu süre içerisinde kendi koleksiyonunu da oluşturan firma CNC tezgahlarında en ileri teknolojileri kullanarak hizmet veriyor. Adasan’ın başarı hikayesini firma sahibi olan Burak Suveren’e sorduk:

Sizi tanıyabilir miyiz? Mesleğe ne zaman başladınız?

Biz Adasan ailesi olarak 2003 yılında büyük bir heyecanla yolumuz  başladık ve hala ilk gün ki heyecanımızla devam ediyoruz.

Adasan hakkında bilgi verir misiniz? Kuruluşundan bu yana geçen süreci anlatır mısınız? Adasan’ın sektördeki yeri nedir?

Adasan üretici bir firma fakat üretimden kastı tek düze ürün üretmekten ziyade proje üretmek olan bir firma. İlk olarak Adana’ da kurulan firmamız hep en kaliteliyi ve hep daha farklıyı üretmeyi hedefledi.  Bu nedenle kaliteden ödün vermeden çalışmamız sektörde hak ettiğimiz yeri elde etmemizi sağladı. Bu gün yurt içinde ve yurt dışında bulunan bir çok ünlü tasarımcı ve mimari grubun Adasan’ ı tercih etmesi tesadüf olmamalı diye düşünüyoruz. Kurulduğumuzdan bu güne hep yeni ve farklıyı aradık aramaya da devam ediyoruz.

Üretim tesisleriniz ve üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz?

Şu anda yaklaşık 10.000 m²’lik kapalı ve 3.000 m²’lik açık alanda üretim yaptığımız fabrikamız da üretim faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu tesisi  2017 yılının ilk yarısında 15.000 m²’lik kapalı ve 10.000 m²’lik açık alana taşıyacağız. Böylece üretim kapasitemiz artan işgücümüzle desteklenerek oldukça artacaktır.

2016 yılı sektör açısından nasıl geçti? Önümüzdeki 2017 yılı dönemle ilgili düşünceleriniz nelerdir?

2016 yılı ülke ekonomisinde oluşan sıkıntılar nedeni ile aslında tüm sektörler açısından sıkıntılı geçti. Biz kendi payımıza düşeni yaşadık ama bizim açımızda kötü gittiğini söyleyemeyiz. İhracat rakamlarımızdaki artışın 2017 yılında da devam edeceğini düşünmekteyiz.

Firmanızın hedefleri nelerdir? Bu hedefler doğrultusunda 2017 yılındaki yeni projeleriniz olacak mı?

Adasan olarak öncelikli ve neredeyse tek hedefimiz farklı ve kaliteli ürün üretmektir. Bu konuda oldukça titiz çalışmaktayız. 2017 yılında yurtiçi pazarımızda yerimizi korumak ve artan ihracat rakamlarımızı daha da arttırmaktır. Ayrıca 2017 yılının ilk ayında Köln’ de açılacak yeni mağazamızla dış pazarlarda kalıcı olarak yer almayı hedeflemekteyiz.

Hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz? Yeni girmeyi planladığınız pazarlar ve ülkeler var mı?

Ülkemizde çalıştığımız ve kendi sektörünün lideri olan Franchise veren firmalarımızla çözüm ortaklığı nedeniyle dünyanın bir çok ülkesine ihracat yapmaktayız. Bunun yanı sıra katıldığımız fuarlardan aldığımız geri dönüşlerle Avrupa ve Ortadoğu’ da bir çok ülkeye ihracat yapmaktayız.

Adasan kalite merkezli mobilya firması olarak sektörün sıkıntılarından bahseder misiniz?

Aslında sektörümüzdeki sıkıntıları çok da düşünmüyoruz. Adasan olarak yaptığımız her ürünün kalitesinin arkasında oluşumuz ve bu konudan asla taviz vermiyor olmamız  müşterilerimizi de bizi de mutlu ediyor. Fakat sektörde kalite konusunda büyük sıkıntılar yaşanmakta. Bunun nedeni ise üretici olmayan firmaların herhangi bir yerden aldıkları ürünleri üretici gibi satmaya çalışması.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Sektördeki tüm firmaların kalitelerinden ödün vermemesini istiyoruz. Çünkü bu rekabet tüm firmaları besleyecek ve daha iyi daha kaliteli  ürünlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

#Adasan #Mobilya #Tasarım #Dizayn #Kalite #CNCTezgah #BurakSuveren #manşet